Nejpodivnější americké rekordy

Amerika je země zázraků, říkává se občas. Když dojde na překonávání světových rekordů, rozhodně to platí. V některých amerických státech došlo k vytvoření rekordů, nad nimiž pak zůstává rozum stát. Však posuďte sami.

Alabama: První člověk zraněný meteoritem
Věděli jste, že můžete vytvořit rekord, když na vás spadne meteorit? Ann Hodgesová to netušila, dokud jí v roce 1954 do domu jeden opravdu nespadl. Naštěstí to přežila jen s modřinami.

Arizona: Nejvíce selfíček pořízených za hodinu
Focení selfíček je oblíbené obzvlášť mezi mladými lidmi. Jen málokdo z nich by ale dosáhl stejného tempa jako sportovec Patrick Peterson, který během hodiny zvládl pořídit tisíc čtyři sta čtyřicet devět fotografií sebe i svých fanoušků.

Colorado: Setkání nejvíce lidí převlečených za gorily
Když se nudíte, převlečte se za gorilu a uspořádejte sraz s obdobně oblečenými lidmi. V Coloradu se během běhu v rámci akce ‘The Denver Gorilla Run’ objevilo celkem tisíc šedesát jedna lidských goril.

Delaware: Nejstarší člověk, který přejel Ameriku na kole
I ve starším věku je možné udržovat se aktivní. Bývalá učitelka Lynnea Salvová dokázala pravdivost tohoto tvrzení, když v roce 2016 ve věku šedesáti sedmi let přejela celou Ameriku na kole.

Michigan: Kočka s nejdelším ocasem
Rovněž zvířátka překonávají rekordy. Kocour se vskutku královským jménem Cygnus Regulus Powers vytvořil rekord díky svému ocasu dlouhému přes čtyřicet čtyři centimetrů.

New Jersey: Nejvíce Rubikových kostek složených pod vodou
Většina lidí se pod vodou soustředí na to, aby se neutopili. Ne však Anthony Brooks, který během svého rekordního pobytu pod vodou zvládl složit pět Rubikových kostek.

Jižní Karolína: Nejvíce motýlků zavázaných současně
Celkem osm set dvacet tři lidí si v roce 2014 uvázalo motýlky současně. Pak už jim nejspíš jen zbývalo vyrazit do společnosti, aby svůj nově nabytý rekord také patřičně oslavili.