Nejbizarnější světové rekordy

Snaha překonávat ostatní, být nejlepší či dokázat to, co nikdo jiný před námi nezvládl, je lidem vrozená. Proto není divu, že se začaly zaznamenávat světové rekordy, a to v nejrůznějších oblastech. Něteré z nich jsou však opravdu podivné, a přesně na ty se dnes podíváme.

1. Nejvíce toaletních prkének rozbitých hlavou za minutu
Řekli byste, že rozbíjet toaletní prkénka vlastní hlavou je ta poslední věc, na niž by většina lidí pomyslela. Ne však Američan Kevin Shelley, který jich za minutu zvládl rozbít celkem čtyřicet šest (a nejspíš ho potom čekal pořádný bolehlav).

2. Nejvíce triček nošených najednou
Tento rekord se nedoporučuje překonávat v horkých letních dnech. Vzhledem k tomu, že nejvíce triček nošených najednou bylo dvě stě dvacet sedm, pravděpodobně byste se uvařili dřív, než byste se stačili doobléknout.

3. Největší bota
U oblečení ještě chvíli zůstaneme. Největší botu na světě by si mohlo obout hned několik lidí a ještě by v ní zbylo místo. Naleznete ji v Turecku, na délku má pět a půl metru a na výšku měří sto osmdesát tři centimetrů.

4. Nejvíce brček nacpaných do pusy
Němec Simon Elmore zvládl deset vteřin v puse udržet čtyři sta brček. Už se ale neví, jestli ještě někdy poté byl ochotný pít náboj brčkem.

5. Nejdelší nos
Tento rekord drží Mehmet Ozyurek z Turecka, jehož nos měří skoro devět centimetrů. Člověk si hned vzpomene na bájný frňákovník z pohádky Tři veteráni.

6.Nejdelší čas strávený pohřbený zaživa
Překonávání tohoto rekordu není nic pro lidi trpící klaustrofobií a slabé povahy. Tentokrát světový rekord zdolal Čech – Zdeněk Zahrádka přežil deset dnů pohřbený v rakvi bez jakéhokoliv přísunu jídla a vody. Aspoň že vzduch mu dodávali do rakve, jinak bychom se Zahrádkovo jméno dočetli spíš v nekrologu než v seznamu světových rekordů.